събота, 19 март 2011 г.

Либия и Бахрейн

“There are many stories, as you know, of massacres, abductions,” Clinton said. She did not produce evidence of atrocities against civilians and said that such allegations would need to be validated later on the ground. Time has asked the administration for evidence of war crimes for several weeks and they have not provided it. It is worth noting that other regimes around the world, including some allies, are even now unambiguously killing innocent civilians.

http://swampland.blogs.time.com/2011/03/18/why-are-we-going-to-war-with-libya/#ixzz1H3AEkY5m

**

Още една държава ще бъде съсипана. Лицемерието на Запада е просто невероятно. Вчера в Бахрейн чужди войски влязоха и избиха мирно протестиращи (невъоръжени), всички мълчаха като п...и. Днес пак чужди войски ще атакуват суверенна държава която се бори срещу въоръжени бунтовници. Дори не знам какво да кажа...

*

Аз не вярвам на очите си за това, което се случва. В същото време в Бахрейн стрелят по мирни протестиращи с бойно оръжие и никой, никой от тия ш... т... не обръща внимание.
Всичко, което човечеството е изградило дотук, отива по дяволите. Вече няма суверенни държави и няма демокрация и свобода. На днешният ден тези два термина изгубиха смисъла си. От днес нататък има само робовладелци и роби, няма свободни хора. Поне събитията в Либия и Бахрейн да бяха станали по друго време. На Бахрейн им се притичват на помощ "приятелски войски", за да избиват мирно население... на Либия пращат за помощ въоръжени до зъби сепаратисти.
Ние изгубихме смисъла на съществуването си днес, защото ООН застана зад цялото това лицемерие. От днес нататък ще последват тежки дни за нашата цивилизация, защото явно няма нито една честна държава която да се изправи и да гласува против това безумие. Най-легитимно в ООН се прие най-безумната резолюция от създаването му и то толкова единодушно, че е направо плашещо...

*

Защо дебелогъзите евроатлантически фашисти не подкрепят протестиращите на срещите на Г-20? Беззащитните либийски наемни терористи, които са по-добре въоръжени от армията на Кадафи, заслужават подкрепа, а мирните протестиращи, газ и гумени куршуми.

*

Хубаво, гласували са, всичко по устав. Питам се обаче къде бяха Франция, Британия и Щатите, когато в Руанда за няколко дни бяха изколени около 1 милион и почти беше затрита цяла народност? Къде са, когато в Сомалия умират от глад, шетат банди, пирати ограбват кораби? Питам се и къде ли ще бъдат ако примерно в Китай скочат някакви бунтовници, тибетски например и поискат свобода, демокрация, все едно какво.

18.03.2011
http://news.ibox.bg/material/id_230418607/fpage_2/
(форум на news.bg)


Совет безопасности ООН [продался] проголосовал за бомбардировку Ливии, Россия и Китай воздержались - типа нипричём. Теперь [двуличным фашистам] демократическому сообществу разрешается наносить авиаудары по войскам Каддафи - разумеется позиции восставших [американских марионеток] повстанцев, которых официальная власть почти разгромила, бомбить никто не будет - тем самым НАТО разожжёт в Ливии гражданскую войну, чтобы потом с очередным Саакашвили можно было договориться брать нефть по дешёвке. НАТОвские фашисты уже с радостью заряжают свои военные самолёты демократическими авиабомбами. Югославия, Ирак, Афганистан вот теперь ещё и Ливия ощутит на себе все прелести фашистской демократии. Следует отметить позицию ранее миролюбивой Франции, а точнее Николя Саркози - который [продался] непонятно почему яростно выступал за бомбардировку позиций Каддафи в Ливии
А совсем рядом Бахрейн, где большинство населения тоже выступает за реформы, и где демонстрантов расстреливают - но этому международные СМИ и Саркози почти не уделяют внимания - так как нынешней король Бахрейна очень любит США.

http://nopinknews.com/

**

Президент Йемена Али Абдулла Салех 18 марта объявил в стране режим чрезвычайного положения, сообщает телеканал "Аль-Арабия". По его словам, ЧП будет действовать на всей территории страны. Это заявление президента последовало за ожесточенными столкновениями в столице страны – Саны, во время которых, по последним данным, был убит 41 человек, сотни получили ранения. Пострадавшие из числа манифестантов, выступающих за отставку президента, позднее рассказывали, что по их демонстрации с крыш зданий открыли огонь сторонники правительства. Власти, в свою очередь, обвинили в произошедшем сторонников оппозиции, которые якобы первыми открыли стрельбу.
Йеменские демонстранты не прекращают манифестаций в различных городах страны с 21 февраля. Основные их требования – отставка действующего президента и демократизация политической системы. Салех, находящийся на посту президента с 1978 года, не собирается отдавать власть до 2013 года, когда закончится срок его полномочий.

http://rusk.ru/newsdata.php?idar=47322

в същото време:

Президент Белоруссии Александр Лукашенко обвинил спецслужбы Польши и Германии в причастности к попытке переворота в Белоруссии в ходе президентских выборов 19 декабря.
"То, что спецслужбы Польши и Германии имеют к этому отношение, - у нас есть факты", - заявил Лукашенко на пресс-конференции российским СМИ в пятницу.
Европа выделила 87 миллионов евро для, так называемой, "пятой колонны" в Белоруссии, сообщил президент.
"У нас не оппозиция. У нас "пятая колонна", в которую входит 800 человек и 400 боевиков, которые сидят в Минске на эти деньги", - сказал Лукашенко.

http://www.rian.ru/world/20110318/355368618.html

Няма коментари: